Truskawki
Wernisaż wystawy:
06.06.2016
Czas trwania wystawy:
06.06 - 17.06.2016
Dni otwarcia galerii:
poniedziałek - piątek
16:00 - 19:00

Truskawki

Wystawa prac Mikołaja Obryckiego - absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, uznawanego za jednego z najzdolniejszych malarzy młodego pokolenia.

W pierwszy czerwcowy piątek, 3 czerwca 2016 r., otworzyliśmy nową wystawę w Galerii Kapitańskiej, na której prezentujemy twórczość jednego z najzdolniejszych malarzy młodego pokolenia.

Mikołaj Obrycki - bo o nim mowa - to rodowity Szczecinianin, który wykształcenie artystyczne zdobył na Akademii Sztuk Pieknych w Poznaniu. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni artystycznej prof. Jerzego Kałuckiego.

Ewa Herniczek tak opisuje jego twórczość:
Mikołaj Obrycki jest artystą młodym. Jednak przegląd jego prac pozwala dostrzec nieprzeciętną wrażliwość i umiejętność konsekwentnego rozwiązywania postawionych sobie zadań. Pozwala to spodziewać się wiele po stale rozwijającej się osobowości artystycznej twórcy. Najbardziej interesująca pozostaje dla mnie wyraźnie zaznaczająca się w jego pracach tendencja do ograniczania ekspresywności płócien przy jednoczesnym wzbogacaniu stosowanych przez Obryckiego, subtelnych środków malarskich. Nie mogę przy tym oprzeć się wrażeniu, że stale aktualnym źródłem inspiracji pozostaje dla artysty obserwacja rzeczywistości, z całym arsenałem jej "optycznych" środków wyrazu, przede wszystkim kwestii światła i relacji przestrzennych, których obserwacja prowadzi do coraz bardziej skupionego, przemyślanego systemu budowania malarskiego ekwiwalentu tych zjawisk.

Wystawa: 06.06.2016 - 17.06.2016, poniedziałek-piątek, godz. 16:00 - 19:00
Gdzie: Galeria Kapitańska - ul. Kapitańska 2, Szczecin
Bilety: wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Inne wystawy

Powrót