Magdalena Jakubowska. Dwie odsłony malarstwa
Wernisaż wystawy:
06.06.2019
Czas trwania wystawy:
06.06 - 19.06.2019
Dni otwarcia galerii:
poniedziałek - piątek
16:00 - 19:00

Magdalena Jakubowska. Dwie odsłony malarstwa

Prezentowana w Galerii Kapitańskiej wystawa prac Magdaleny Jakubowskiej to dwie odsłony najnowszej twórczości artystki, która w swojej twórczości inspiruje się głównie malarstwem drugiej połowy XIX i początkiem XX wieku.

Pierwsza odsłona malarskich dokonań artystki to tradycyjne malarstwo pejzażowe, z którego od lat słynie. Druga to nowe inspiracje z nieco większą ekspresją, stworzoną głównie poprzez łączenie różnych technik malarskich nadających obrazom magiczny, baśniowy charakter.

Wszystkie prezentowane w Galerii Kapitańskiej obrazy są niezwykle dekoracyjne w swojej formie i mogą stanowić doskonałą ozdobę w nawet najbardziej prestiżowych wnętrzach. Dodatkowo z myślą o mieszkańcach i miłośnikach Szczecina artystka przygotowała kilka prac ukazujących główne zabytki naszego miasta.

***

Magdalena Jakubowska urodziła się w 1973 roku w Gdyni. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie, by przez kilka kolejnych lat kontynuować studia malarskie u mistrza akwareli Zbigniewa Szczepanka. W swojej twórczości inspiruje się głównie malarstwem drugiej połowy XIX i początkiem XX wieku. Tematami jej obrazów były zawsze wiejskie pejzaże, architektura, portrety, zwierzęta, kwiaty. Jednak najliczniejszą liczbę stanowią pracę o tematyce morskiej, w których artystka stara się być kontynuatorką tradycji marynistycznej w malarstwie polskim.

Dorobek artystyczny Magdaleny Jakubowskej to 10 wystaw indywidualnych i kilka zbiorowych. Jej prace prezentowane były w prestiżowych galeriach m.in.: Trójmiasta, Warszawy, Poznania i Szczecina. Kolekcja 20 obrazów marynistycznych znajduje się w zbiorach szweckiej firmy działającej w branży okrętowej. Ponadto wiele innych prac wypełnia kolekcje prywatne w Polsce, Niemczech, Norwegii, Szwajcarii, USA i Kanadzie.

Inne wystawy

Powrót