38

Agnieszka Jankiewicz

linorytnik

Absolwentka Akademii Sztuk Wizualnych Studium Sztuk Plastycznych w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Jej miastem rodzinnym jest Świnoujście jednak swoją działalność artystyczną oraz zawodową związała i nadal wiąże ze Szczecinem. 

Sztuka i artyzm towarzyszy jej przez całe życie, ponieważ ich fundamenty zostały wszczepiane przez rodzinę, która w mniejszym lub wiekszym stopniu jest związana z artystyczną stroną życia. Obecnie pracuje jako asystent na Akademii Sztuki w Szczecinie w pracowni linorytu.

Pomimo krótkiej działalności atrystycznej z jej pracami mogliśmy spotkać się na wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Polsce i za granicą. Do wielkich sukcesów Agnieszki Jankiewicz możemy także zaliczyć udział w prestiżowych pokonkursowych wystawach grafiki, takich jak II Międzynarodowe Triennale Sztuk Graficznych IMPRINT 2011, VII Międzynarodowe Biennale Miniatur w Częstochowie 2012, VII Międzynarodowe Triennale Grafiki w Bitola 2012.

W życiu prywatnym ciągle pozostaje twórcą, co, jak mówi o sobie, można porównać do bycia "stu procentowym twórcą w Agnieszce, lub stuprocentową Agnieszką w jej twórczoścI". Wolny czas spędza w pracowni, warsztatach, licznych plenerach, udoskonalając nie tylko swój warsztat ale również pomagająć innym. Można więc stwierdzić, że dłuta, noże oraz materiał, na którym pracuje, stały się nieodłącznymi atrybutami jej życia.

Wybrane prace

Powrót