10

Halina Nowicka

malarka

Urodziła się w 1959 roku. Studiowała w ASP w Łodzi na Wydziale Włókienniczym w zakresie projektowania ubioru w pracowni prof. Finkszteina oraz  malarstwo w pracowni prof. Wiesława Garbolińskiego. Dyplom otrzymała w 1985 roku.

W 1997 roku otrzymała I nagrodę w ogólnopolskim konkursie malarskim „Triennale Martwej Natury” w Sieradzu. Brała udział w ponad 70 zbiorowych wystawach malarstwa w kraju i za granicą między innymi w Niemczech, USA, Francji, Holandii, Czechach. Ma w swoim dorobku artystycznym 18 wystaw  indywidualnych   (Sieradz, Kraków, Szczecin, Poznań, Łódż, Świnoujście, Warszawa, Wałbrzych, (Motovun-Chorwacja, Arras-Francja, Lille-Francja).

Prace Haliny Nowickiej utrzymane są w konwencji impresjonistycznej. Stanowią przykład dekoracyjnej stylizacji, tworzącej niezwykły, oniryczny klimat. Charakterystyczny dla artystki efekt przymglenia w połączeniu z wysublimowaniem gamy barw i migotliwością faktury tworzą sugestywną atmosferę, ale także koncentrują uwagę na właściwościach malarskiej tkanki.

Wybrane prace

Powrót