15

Krzysztof Rapsa

malarz

Co do Rapsy, on nikogo nie udaje i w tym sensie nie jest „trendy”. Jest indywidualny i autonomiczny. Przebicie się jego twórczości do świadomości światowych koneserów i krytyków jest tylko kwestią najbliższych lat. Jeśli mówić o jego malarstwie w odniesieniu do czasu odliczanego miarą „sezonu”, jestem przekonany o tym, że będzie to w jego przypadku bardzo długo „sezon” – dłuższy niż życie samego artysty. - Jacek Ojrzanowski

Malarz, grafik. Mieszka i tworzy w Koszalinie. Założyciel grupy artystycznej TWA, która promowała młodych twórców. Aktualnie często współtworzy duet artystyczny z Aleksiejem Bogustovem prof. Katedry Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Grodnie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i członek Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA-ART w Gdyni.

Jego malarstwo to świat artystycznej fantazji, świat różnorakich skojarzeń. W latach osiemdziesiątych cykl wystaw w galeriach Republiki Federalnej Niemiec tj. w Kolonii, Dusseldorfie, Hilden i w Solingen rozpoczął jego przygodę z kolorem prowadzącą go przez szereg wystaw w kraju i za granicą. Wystawiał m.in. w Ambasadzie RP i w Galerii Polskiego Instytutu Kultury POSK w Londynie, w Galerii Centrum Sztuki Współczesnej "Solvay" w Krakowie, w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, w Galerii Tizengauza i w Państwowym Muzeum w Grodnie, w Pałacu Republiki w Mińsku na Białorusi, w Galerii ZLP i w Galerii Porthos w Warszawie, w Galerii Profile w Gdyni, w Galerii Sztuki Glaza Expo w Gdańsku, w Muzeum w Koszalinie. W Galerii van Golik w Warszawie otworzył sezon artystyczny 2012. We wrześniu 2012 r. w prestiżowej Galerii Jang Sun w Seulu miała miejsce jego indywidualna wystawa, gdzie okrzyknięto go "poetą koloru".

Wybrane prace

Powrót