34

Tomasz Klimczyk

malarz

Urodził się w 1967 roku w Krakowie, studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom w 1994 roku. Malarstwo studiował w pracowni prof. Zbysława Maciejewskiego.

W 1994 roku otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Pejzaż w malarstwie współczesnym". W 2003 i w 2009 roku otrzymał wyróżnienie honorowe w ogólnopolskim konkursie "Triennale z martwą naturą". Brał udział w 24 wystawach indywidualnych i 70 wystawach zbiorowych w Polsce, USA, Chorwacji, Francji, Holandii, Niemczech, Anglii, Japonii.

Zasadniczym środkiem plastycznego wyrazu jest u artysty światło, którym w sposób mistrzowski nasyca malowane przez siebie motywy. Zawężona skala tematyczna jego obrazów oraz ich chromatyka, odnajdują swe bogactwo w otaczającej je mistycznej nieomal poświacie. Wśród malowanych przez artystę pejzaży, ukwieconych zaułków i wnętrz oranżerii, kwiaty w donicach ustawiane na parapetach okien należą do motywów najchętniej podejmowanych. Prace artysty wystawiającego zarówno w kraju, jak i zagranicą, trafiają do wielu liczących się kolekcji.

Wybrane prace

Powrót