Jako piosenkarka debiutowała w zespole MM 176 w 1954 r. Od 1955 r. śpiewała z Sekstetem Andrzeja Kurylewicza i z zespołem Melomani. Brała udział w wielu imprezach jazzowych w kraju (Jazz Jamboree w latach 1958-1971) i za granicą (w Europie i Ameryce Południowej).
Autorka piosenek zarówno do własnych tekstów, jak i wierszy wielkich poetów (Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego). W 1960 r. założyła wraz z A. Kurylewiczem Piwnicę Artystyczną Wandy Warskiej, która od 1965 r. działała w Warszawie najpierw na Nowym Świecie 24, a od 1967 r. przy Rynku Starego Miasta 19. Za pracę twórczą uhonorowana wieloma odznaczeniami polskimi (Kawalerskim i Oficerskim Krzyżem Zasługi) oraz niemieckim Bundesverdienstkreuz I Klasse.
Wanda Warska malowała na znalezionych kawałkach drewna, które czyściła, wygładzała i których spękania, nierówności i sęki wprowadzała do swoich zwiewnych, subtelnych, jak jej śpiew, kompozycji. Przeciwległym biegunem stonowanych, delikatnych barw jej obrazów były... kapelusze, które malowała w bajecznie barwne i wesołe wzory. W ten sposób z banalnych nakryć głowy czyniła szalone „wandeusze”, obdarzone duszą przedmioty artystyczne, w których można jednak pójść na spacer, na plażę, do letniej kawiarni lub na bal.
Wanda Warska zmarła 6 lipca 2019 w Laskach pod Warszawą. 11 lipca 2019 roku została pochowana na Starych Powązkach w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe miały państwowy charakter.