03.10.2023

Zaproszenie na otwarcie wystawy malarstwa Przemysława Cerebież-Tarabickiego "...RESPICE FINEM"

Wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie pragniemy zaprosić Państwa serdecznie na wernisaż wystawy "...RESPICE FINEM", na której zaprezentujemy malarstwo Przemysława Cerebież-Tarabickiego.

Zaproszenie na otwarcie wystawy malarstwa Przemysława Cerebież-Tarabickiego "...RESPICE FINEM"

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 19 października 2023 roku, o godzinie 18:00 w naszej Galerii mieszczącej się przy ul. Kapitańskiej 2 w Szczecinie. Wstęp wolny!

Przemysław Cerebież-Tarabicki urodził sie w 1954 roku w Szczecinie. W latach 1975-1979 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Szczecińskiej i Gdańskiej. W latach 1979-1983 kontynuował naukę w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na kierunku architektura wnętrz i malarstwo. Dyplom z malarstwa otrzymał w pracowni prof. K. Ostrowskiego.

W latach 2011-2013 był nauczycielem akademickim w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. W latach 1994-2012 prowadził natomiast Galerię Sztuki TRYSTERO.

Artysta ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz zbiorowych zorganizowanych zarówno w kraju jak i za granicą. Warto nadmienić, że najnowsza wystawa "...RESPICE FINEM" to już kolejna okazja do obcowania z malarstwem artysty w Galerii Kapitańskiej. Prace Przemysława Cerebież-Tarabickiego można było bowiem podziwiać w naszej Galerii dwukrotnie - w 2011 roku w ramach wystawy zbiorowej "Niech żyją artyści", a także w 2013 roku podczas wystawy indywidualnej "O dwoistości".

Inne wydarzenia

Powrót