19.06.2023

Zaproszenie na wernisaż wystawy Kazika Gąsiora "Rzeźba Gąsior"

Wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy "Rzeźba Gąsior", na której zaprezentujemy wyjątkowe rzeźby Kazika Gąsiora

Zaproszenie na wernisaż wystawy Kazika Gąsiora "Rzeźba Gąsior"

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 29 czerwca 2023 roku, o godzinie 18:00 w naszej Galerii mieszczącej się przy ul. Kapitańskiej 2 w Szczecinie. Wystawę będzie można oglądać od 30 czerwca do 11 lipca br., od poniedziałku do czwartku, w godz. 17:00 - 19:00. Wstęp wolny!

Kazik Gąsior swoją działalność artystyczną rozpoczął w latach 70-tych w miejskim Domu Kultury w Międzyzdrojach. W latach 80-tych wyemigrował do Francji. Na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat działalności twórczej poszukiwania artystyczne Kazika Gąsiora ewoluowały. Jego rzeźby zmieniały formy, materiały i treść. W ostatnim czasie zainteresowanie Artysty skupiło się na pojęciu różnicy. Rzeźbiarz łączy w swoich dziełach materiały kontrastowe, jak kamień, drewno i bursztyn.

Kazik Gąsior jest bytomianinem, ale od 40 lat mieszka na stałe w Paryżu, gdzie czynnie uczestniczy w życiu artystycznym francuskiej stolicy. Ma za sobą około pięćset wystaw indywidualnych i grupowych we Francji, Polsce, Niemczech, Belgii, Luksemburgu, Austrii, Rosji i USA. Autor wielu rzeźb monumentalnych, którego dzieła są obecne w licznych kolekcjach prywatnych i państwowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień.

Inne wydarzenia

Powrót