15.08.2021

Zaproszenie na otwarcie wystawy Wojciecha Zielińskiego "Kolekcja z Innsbrucka"

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na wernisaż wystawy "Kolekcja z Innsbrucka", w ramach której zaprezentujemy kolekcję kilkudziesięciu sprowadzonych z Austrii prac Wojciecha Zielińskiego

Zaproszenie na otwarcie wystawy Wojciecha Zielińskiego "Kolekcja z Innsbrucka"

Historia prezentowanych na wystawie prac jest niezwykła. Rozpoczyna się w latach 70., gdy do Polski przyjechał Wayne Beauchamp, amerykański biznesmen zainteresowany zakupem bursztynów. Podczas swojego pobytu trafił przez przypadek do Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie na pustym korytarzu zagadnął studenta ostatniego roku Wojciecha Zielińskiego. Ta rozmowa stała się zaczynkiem długoletniej znajomości - Wayne zainteresował się bowiem twórczością Zielińskiego, do tego stopnia, że w kolejnych latach regularnie nabywał jego prace oraz zapraszał malarza do swojego domu w Londynie oraz Innsbrucku.

Po blisko 40 latach Wojciech Zieliński otrzymał wyjątkową propozycję przywiezienia całej kolekcji z Austrii do Polski, by tchnąć w nią ponownie życie i zaprezentować szerszej publiczności. Skrzętnie z niej skorzystał, dzięki czemu już wkrótce zaprezentujemy kilkadziesiąt prac artysty w naszej Galerii Kapitańskiej. Otwarcie wystawy już 25 sierpnia 2021 r. Prace będą prezentowane do 8 września 2021 r., od poniedziałku do piątku, w godz. 16:00 - 18:00. Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy!

 

Inne wydarzenia

Powrót