13.01.2020

Premierowy pokaz filmu "Leszek Żebrowski - Skazany na plakat"

Zapraszamy na pierwsze w tym roku wydarzenie w Galerii Kapitańskiej. Już w ten czwartek (16.01.2020) o godz. 18:00 odbędzie się u nas premierowy pokaz filmu "Leszek Żebrowski - Skazany na plakat". 

 
Premierowy pokaz filmu "Leszek Żebrowski - Skazany na plakat"

Bohaterem filmu jest wybitny artysta Leszek Żebrowski. Jest on znakomitym plakacistą, laureatem ponad 30 prestiżowych nagród krajowych i międzynarodowych w tej dziedzinie. Jest także nauczycielem akademickim, profesorem zwyczajnym Akademii Sztuk Pięknych w Szczecinie i wychowawcą grupy młodych następców.

Poza plakatem i malarstwem jego pasją jest także natura, obserwacja przyrody i obcowanie z nią. Sporo z niej czerpie w swojej twórczości. Leszek Żebrowski ma 69 lat i ciągle jest aktywny. Nie marnuje czasu, który poza rodziną, poświęca przede wszystkim na pracę twórczą i zajęcia ze studentami ASP. Szczeciński artysta twierdzi, że jest skazany na plakat i że to nie on wybrał tę dziedzinę sztuki tylko… plakat wybrał jego.

Autorem filmu jest Marek Osajda - dziennikarz i autor filmów dokumentalnych, członek Rady Programowej Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego "Pomerania Film", a autorem zdjęć i montażu jest Bartosz Jurgiewicz - absolwent Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Inne wydarzenia

Powrót