RZEŹBA GĄSIOR
Wernisaż wystawy:
29.06.2023
Czas trwania wystawy:
30.06 - 11.07.2023
Dni otwarcia galerii:
poniedziałek - czwartek
17:00 - 19:00

RZEŹBA GĄSIOR

Nasza najnowsza wystawa "RZEŹBA GĄSIOR", zorganizowana wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie, to kolejna, po wystawie z 2014 roku, prezentacja bogatego, rzeźbiarskiego dorobku Kazika Gąsiora - polskiego artysty, który od wielu lat mieszka i tworzy we Francji.

Kazik Gąsior swoją działalność artystyczną rozpoczął w latach 70-tych w miejskim Domu Kultury w Międzyzdrojach. W latach 80-tych wyemigrował do Francji. Na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat działalności twórczej poszukiwania artystyczne Kazika Gąsiora ewoluowały. Jego rzeźby zmieniały formy, materiały i treść. W ostatnim czasie zainteresowanie Artysty skupiło się na pojęciu różnicy. Rzeźbiarz łączy w swoich dziełach materiały kontrastowe, jak kamień, drewno i bursztyn.

Kazik Gąsior jest bytomianinem, ale od 40 lat mieszka na stałe w Paryżu, gdzie czynnie uczestniczy w życiu artystycznym francuskiej stolicy. Ma za sobą około pięćset wystaw indywidualnych i grupowych we Francji, Polsce, Niemczech, Belgii, Luksemburgu, Austrii, Rosji i USA. Autor wielu rzeźb monumentalnych, którego dzieła są obecne w licznych kolekcjach prywatnych i państwowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień.

Inne wystawy

Powrót